Merhaba

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Son İletiler

Sayfa: [1]
1
FORUM KURALLARI / KURALLARIMIZ
« Son İleti Gönderen: Apiriz Ekim 08, 2021, 03:52:15 ÖS »

1 ) Konularınızı lütfen forumda ilgili bölümlere açınız. Sorularınıza hızlı yanıt almak için konu dışına ait olmayan konuları bu bölüme açmayınız. Bu konular taşınmayıp, silinecek ve konu sahibine 15 gün bölüm kısıtlaması verilecektir.

2 ) Üyeler birbirlerine küfür, hakaret ve küçük düşürücü sözler sarf edemeyeceği gibi 3. şahıslar için de bu tip sözler sarf edemez. Hakaret olup olmadığı muğlak kelimelerde söz konusu söze maruz kalan üyenin şikayet etmesi durumunda, takdir üst yönetimindir. Bu tür mesajlar içeriğine bakılmaksızın silinecek ve yazan üyeye ceza uygulanacaktır. (Küfür veya hakaretlerin sansürlenerek yada farklı bir dilde yazılması bir şey değiştirmez.)

3 ) Size bir üye küfür / hakaret ettiğinde, aynı şekilde cevap vermek yerine butonuna basarak şikâyet ediniz. Küfüre veya hakarete aynı tarzda cevap verilmesi durumunda, ilk kimin başlattığına bakılmaksızın olaya karışan tüm üyeler ceza alacaktır.

4 ) Kural dışı mesajlara yapılan alıntılar kural dışıdır ve silinir. Küfürlü mesajlara alıntı yapılması durumunda mesaj içeriği incelenip mesaj sahibine uyarı/ceza verilebilir. Alıntı özelliği oyun amaçlı değildir ve tek bir karakter veya smile dan oluşan alıntılar da mesaj sahiplerine 7 gün bölüm kısıtlaması verilecektir.

5 ) Silinen veya kilitlenen bir konuyu ısrarla tekrar açmak ceza sebebidir. Verilecek ceza konu içeriğine göre hesap kapatılması veya bölüm kısıtlaması olabilir.

6 ) Açtığınız bir konunun neden silindiğini sormak için şikâyet et butonunu ( ) kullanınız. Bu konular kural dışıdır ve nihayetinde silinir veya kilitlenir. Konunuza cevap verilmesi ise yönetimin inisiyatifindedir.

7) Ceza alan üyelerin başka bir hesap alarak foruma yazmaya devam etmeleri yasaktır. Bu durumu tespit edilen üyelerin asıl hesapları 7 gün süre ile, sonradan aldıkları hesaplar ise sınırsız olarak kapatılacaktır. Cezalı durumda alınan sahte üyelik için verilecek 7 günlük ceza mevcut ceza süresine eklenir. Sürekli sahte üyelik alan kişilerin asıl hesapları gerekli görüldüğü takdirde sınırsız olarak kapatılabilir. Bu konudaki sorularınızı forum@isteforum.com adresine mail atarak iletebilirsiniz.

8 ) Bölüm içinde dini ve siyasi içerikli ya da bu tür bir tartışmaya açıkça sebebiyet verecek türden konu açmak veya başka bir konuyu bu platforma çekmek yasaktır. Bu tür konu ve mesajlar silinecek, üyelere 15 gün bölüm kısıtlaması verilecektir.

9 ) Açtığınız bir konuyu ilgi görmemesi ya da aşağıya düşmesi durumunda ısrarla gereksiz mesajlar yazmak sureti ile (smile koymak, "up" yazmak v.b.) üste taşımak kural dışıdır. Gerekli görüldüğü hallerde mesaj veya konu kaldırılabilir, üyeye uyarı puanı verilebilir.

10) Yöneticiler hakkındaki şikayetlerinizi forum@isteforum.com adresine mail atarak yapınız. Şikayetleriniz için açılan konular direkt olarak silinecektir.

11 ) Bölüm içerisinde açılan küfürlü ve +18 içerikli (resim-video) konulara mesaj atarak konunun güncel kalmasını sağlayan üyelere 15 gün bölüm kısıtlaması verilecektir. Bu tür konulara mesaj yazmak yerine şikayet etmeniz bölümün yararına olacaktır.

12 ) Forum dahilindeki smileları ya da resimleri (özellikle You_Rock_Emoticon.gif) amacı dışında kullanıp harf veya hece ekleyerek farklı anlamlara taşımak yasaktır. Bu tür kullanımlarda üyenin hesabı 7 gün süre ile kapatılacaktır.

13 ) Başka forum veya sitelerle olan sorunlarınız sadece sizleri ilgilendirir. İSTE FORUM Forumlarını aracı olarak kullanıp forum veya site baskını yapma amaçlı konular açmak kesinlikle yasaktır. Konuyu açan ve destek olan tüm üyelere 15 gün bölüm kısıtlaması verilecektir.

14 ) Tüm bölümlerde olduğu gibi, Konu Dışı bölümünde de illegal içeriğe sahip siteler hakkında konu açmak, davetiye istemek ve reklamını yapmak; üyelik için davetiye gerektiren, tıklama ile kazandırma vb. sitelerle ilgili konu açmak yasaktır. Bu maddede belirtilen ihlallerin yapılması durumunda mesaj sahiplerine 15 gün bölüm kısıtlaması verilecektir.

15 ) Forum yapısı ve forum yönetimi ile ilgili soru, öneri ve sorunlarınız için Forumla İlgili Önerileriniz, Sorunlarınız bölümünü kullanınız. Konu Dışı'na açılan bu türden konular cevap verilmeksizin silinecektir.
2
HAKKIMIZDA / İSTE FORUM HAKKINDA
« Son İleti Gönderen: Administrator Ekim 08, 2021, 03:20:22 ÖS »
İSTE FORUM 2021 yılının sonlarında açılmıştır. Bizler ve bütün ekibimiz sizler gibi öğrencidir öncelikli amacımız, üniversite öğrencilerinin sıklıkla aradığı sınavlarda çıkabilecek soru tarzlarını düzenli bir şekilde arşivlemektir. Bu amacımız dışında forumumuz da üniversite hayatında lazım olan tüm bilgileri, hem bizler için hem de bizden sonraki öğrenciler için paylaşmayı amaçlıyoruz. Sizlerin destekleri ile bu eksiği kapatacağımıza hiç şüphemiz yoktur.

Bizlere destek olmak için sitemize üye olup elinizdeki ders arşivlerini doğru forum başlıkları altında paylaşarak herkesin ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Sayfa: [1]